Koszyk

Komentarze 

0

Komentarze 

0

Kostka brukowa w małej architekturze – porady i trendy

Podczas tworzenia projektu terenu wokół domu warto rozważyć zarówno wielkość powierzchni, jaką postanowimy utwardzić oraz kolor i jaki kształt ma mieć kostka brukowa. Planowanie i urządzanie ogrodu to jedna z najprzyjemniejszych części budowy domu. Dzięki wyjątkowym aranżacjom ozdobnym krzewom i kwiatom teren wokół domu nabiera niesamowitego wyglądu. Coraz większe znaczenie w tej kwestii ma również zastosowanie kostki brukowej, która prócz swych właściwości funkcjonalnych, nada przestrzeni designerski wygląd.

Podczas tworzenia projektu terenu wokół domu warto rozważyć zarówno wielkość powierzchni, jaką postanowimy utwardzić oraz kolor i kształt kostki brukowej.

Spójna aranżacja kluczem do stworzenia wyjątkowego designu

Bardzo często najlepszą drogą do stworzenia przestrzeni o pięknym wyglądzie jest dopracowanie wszystkich szczegółów. Szczególnie w ostatnich latach możemy zauważyć tendencję łączenia prostych form z naturą. Koncepcja ta wprowadza harmonię i minimalizm, które są teraz bardzo pożądane. Zaletą tego rozwiązania jest ponadczasowość i uniwersalność. Połączenie kostki brukowej w stonowanych odcieniach z zielenią ozdobnych krzewów sprawia, że całość idealnie się ze sobą łączy. Najczęściej wykorzystuje się ją do zaprojektowania chodnika do domu, altanki lub tarasu. Warto wiedzieć, że w koncepcji łączącej ze sobą minimalizm i harmonię, królują proste bryły, duże przeszklenia i stonowane kolory. Najczęściej elewacja, kostka brukowa elementy dekoracji, skupiają się wokół antracytu, kolorów szarości oraz różnych odcieni bieli.

Wykorzystanie tej koncepcji można często zauważyć przy nowoczesnych domach jednorodzinnych, zabudowie szeregowej czy bliźniakach. Ponadczasowy styl i łatwość w dobraniu pozostałych elementów ogrodu sprawiają, że rozwiązanie to jest modne i coraz częściej wykorzystywane.

Wielkoformatowe płyty ciekawym rozwiązaniem na wykończenie tarasu

Wszechobecny minimalizm i proste formy sprawiają, że coraz częściej sięgamy do wielopowierzchniowych formatów, które mają za zadanie ujednolicić design projektowanej przez nas powierzchni. Taras to jedno z miejsc, gdzie tego typu płyty idealnie się sprawdzają. Dzięki zastosowaniu stonowanej kolorystki oraz połączeniu gładkiego wykończenia z dodatkami w postaci betonowych donic i ozdobnych krzewów możemy uzyskać niesamowity efekt. Podczas wykonywania prac związanych z utwardzeniem terenu oraz ułożeniem kostki brukowej czy ozdobnych płyt, warto przemyśleć zastosowanie specjalistycznej fugi, która ma za zadanie chronić przestrzeń pomiędzy ułożonymi blokami. Fuga do płyt tarasowych jest polecana szczególnie do powierzchni, które narażone są na działanie słońca i ulewnych deszczy. Dzięki swoim właściwościom sprawia, że piasek wypełniający szczeliny nie wypłukuje się podczas deszczu a nadmiar wody, jest przepuszczany w głąb ziemi.

Podczas tworzenia projektu terenu wokół domu warto rozważyć zarówno wielkość powierzchni, jaką postanowimy utwardzić oraz kolor i kształt kostki brukowej.

Jak dbać o kostkę brukową i wielkoformatowe płyty – porady  

Projektowanie i wykonanie tarasu, alejek oraz podjazdu do domu to tylko pierwszy krok na drodze do pięknego ogrodu. Byśmy mogli się nim cieszyć przez wiele lat, musimy umieć zadbać o wykorzystane w tym celu materiały. Pamiętajmy, że zarówno kostka brukowa jak i wielkoformatowe płyty wymagają pielęgnacji i odpowiedniego zabezpieczenia, by nie tracić swojego piękna i właściwości. Jedną z kluczowych kwestii, którą warto rozważyć już podczas projektowania ogrodu i wykonania nawierzchni jest fugowanie płyt tarasowych i kostki brukowej. Rozwiązanie to ma wiele zalet, które w przyszłości pozwolą nam zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Fuga żywiczna do płyt tarasowych cechuje się silną wytrzymałością oraz właściwościami, które pozwalają jej przepuszczać nadmiar wody. Po jej zastosowaniu piasek znajdujący się pomiędzy szczelinami nie wypłukuje się podczas deszczu, a cała powierzchnia zyskuje jeszcze wyższy wskaźnik wytrzymałości i bezpieczeństwa.

Pamiętajmy również, że zarówno kostka brukowa jak i taras powinny być myte nawet dwa razu w roku. Odpowiednie przygotowanie nawierzchni na zimę oraz odświeżenie i mycie w porze wiosennej sprawią, że będzie wyglądać jak nowa. Każdy jednak kto chociaż raz miał okazję, wykonywać te czynności, wie, jak wiele trzeba włożyć w nie wysiłku. Fuga do płyt betonowych sprawia, że cały proces jest dużo prostszy i przynosi lepsze efekty.   

0 komentarzy