Koszyk

Komentarze 

0

Komentarze 

0

Czym się kierować przy wyborze koloru kostki brukowej?

Jednym z najważniejszych momentów podczas przygotowywania się do utwardzenia podjazdu i terenu wokół domu, jest zastanowienie się nad tym jaki kolor kostki brukowej nas interesuje. Obecnie mamy możliwość zdecydować się na wiele różnych odcieni, co powoduje, że podjęcie decyzji jest jeszcze trudniejsze. Pamiętajmy, że nasz wybór powinien być podyktowany kilkoma ważnymi czynnikami. W tym artykule opowiem nieco więcej o ty, w jaki sposób wkomponować kostkę brukową do całości projektu naszego ogrodu i domu. Sprawdzimy również, czy warto wykonać fugowanie kostki oraz jakie mogą być tego zalety.

W jaki sposób wkomponować kostkę brukową do całości projektu naszego ogrodu i domu. Czy warto wykonać fugowanie kostki oraz jakie mogą być tego zalety? Jaki kolor kostki brukowej wybrać?

Kolor kostki brukowej – na co zwrócić szczególną uwagę?

Na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów kostki brukowej. Szczególnie w ofercie największych producentów, ilość kolorów i odcieni potrafi dać nam do myślenia. Taka ilość sprawia, że wiele osób popełnia jeden podstawowy błąd. Chcąc wykorzystać jak największą ilość odcieni, decydują się utworzyć ze swojego podjazdu prawdziwą mozaikę. Pamiętajmy, że by nasz podjazd i teren wokół domu wyglądał estetycznie, należy łączyć ze sobą maksymalnie dwa kolory. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko będzie wyglądać perfekcyjnie. Takie ułożenie kostki często stosowane jest na podjeździe, schodach czy przy chodniku do altanki. Idealnie sprawdza się zarówno na małych jak i dużych powierzchniach, co jest dużą zaletą stosowania dwóch odcieni. Najczęściej można spotkać wybór ciemnego i jasnego odcienia danego koloru. Jakie kolory wybrać by pasowały do naszego ogrodu i domu? Wszystko zależy od kilku bardzo ważnych czynników.

Co wpływa na wybór koloru kostki brukowej?

Szczególnie ważnym elementem, który ma wpływ na wybór koloru kostki brukowej, jest styl, w jakim urządzamy ogród i nasz dom. Jeżeli do tej pory stosowaliśmy odcienie szarości i bieli, to nasza kostka będzie w podobnych odcieniach. Pamiętajmy, że całość powinna zostać zamknięta w pewnych kolorystycznych ramach, by nie gryźć się ze sobą. Odcienie czerwieni, złotego piasku pasują do projektu, w którym dominują ciepłe barwy elewacji i wielokolorowa kompozycja kwiatów. Warto stosować zasady estetyki, które w łatwy sposób nakierują nas na odpowiedni wybór. Ciepłe barwy kostki łączymy z ciepłymi odcieniami wykorzystywanymi w projekcie elewacji czy ogrodu. Zimne odcienie warto łączyć z zimnymi barwami pozostałych elementów. Wybór kolorów to jednak dopiero pierwszy krok. Warto również dokładnie przemyśleć ułożenie kostki brukowej. Decydując się na dwa odcienie, możemy stworzyć niesamowite wzory i zaprojektować ciekawe elementy, które dodatkowo przystroją i nadadzą niesamowity efekt naszemu ogrodowi.

Czy warto stosować fugowanie kostki brukowej?

Jedną z ciekawszych możliwości, jakie daje nam współczesna technologia, jest fuga do płyt tarasowych. Dzięki tej możliwości możemy dodatkowo zabezpieczyć ułożoną kostkę i wyróżnić nasz projekt na tle innych podjazdów. Warto znać zalety tego rozwiązania. Przede wszystkim przeciwdziałamy wypłukiwaniu się piasku i zapewniamy odpowiednią przepuszczalność wody. Dzięki temu nie musimy raz w roku uzupełniać szczelin pomiędzy kostką, a nadmiar wody jest skutecznie odprowadzany pod powierzchnię kostki, bezpośrednio do gruntu. Fuga żywiczna do płyt tarasowych jest coraz częściej wybierana i stosowana w Polsce. Dzięki odpowiedniej strukturze idealnie pokrywa szczeliny i sprawdza się na wielu płaszczyznach. Nowoczesne rozwiązania coraz częściej stosowane są również na dużych powierzchniach. Fuga do płyt betonowych to kolejna możliwość zabezpieczenia dużej nawierzchni kostki przed szkodliwym działaniem wiatru i deszczu. Pamiętajmy, że inwestycja w to rozwiązanie może nam się opłacić i przynieść wiele oszczędności. Kostkę brukową układamy raz na kilkanaście lat. Warto więc dobrze o nią zadbać i oszczędzić sobie kosztów przy jej eksploatacji.

0 komentarzy