Koszyk

Intrukcja aplikacji produktów zafuguj.pl

Gotowa do użycia, 1-komponentowa fuga żywiczna do spoinowania i renowacji nawierzchni brukowych, granitowych i wyłożonych płytami. Produkt pakowany próżniowo, samoutwardzalny pod wpływem tlenu z powietrza.

Potrzebne narzędzia i produkty:

N

Fuga zafuguj.pl

N

Gumowa Rakla do rozprowadzania fugi

N

Wąż ogrodowy z wodą

N

Miotła

Kostka brukowa

Kostka granitowa

Cztery proste kroki

Wyczyść, zaplikuj, zmyj i wyszczotkuj. 

1

Wyczyść powierzchnię

Dokładnie czyścimy powierzchnię i spoiny na głębokość 3 cm. Obficie zwilżamy bezpośrednio przed fugowaniem.

2

Aplikacja fugi

Otwórz opakowanie próżniowe i wysyp produkt na powierzchnię do fugownia. Rozprowadzamy fugę raklą gumową i obficie zraszamy – fugujemy fragmentami. Nadmiar fugi przechowujemy w wiaderku,  całkowicie zalaną wodą.

3

Mgiełka wodna

Usuwanie drobnych ziaren mgiełką wodną

4

Szczotkowanie i skończone!

Szczotkujemy miotłą kokosową skośnie do fugi – wygładazamy strukturę

Efekt Końcowy

Dodatkowe informacje

  • Wymagania – Szerokość fugi min. 3mm, głębokość min. 30mm. Temp. Powietrza i podłoża min. 0st c. od momentu aplikacji, do momentu utwardzenia się materiału. Wysokie temp. Skracają, a niskie wydłużają czas utwardzania. Średni czas utwardzania to 24-48h. w temp. +20st c. i wilgotności powietrza 65%
  • Poprawny sposób fugowania:
  • Podbudowa – Spoinowanie nawierzchni brukowych, wykonanych wyłącznie na bazie wodoprzepuszczalnej podbudowy z kruszyw lub zapraw drenażowych. Nadmierne obciążenia nawierzchni nie mogą powodować ruchów podbudowy, mogących być przyczyną późniejszych deformacji spoinowanej nawierzchni.
  • Fragment testowy – Przed przystąpieniem do prac, zalecane wykonanie fragmentu testowego, szczególnie przy okładzinach chłonnych. W przypadku widocznych przebarwień, powtarzać proces, zwiększając ilość wody przed i w trakcie pracy, aż do uzyskania czystej nawierzchni.
  • Narzędzia – Rakla gumowa,  miękka miotła (kokosowa), myjka ciśnieniowa (rozproszony strumień wody).
  • Fugowanie – Rozszczelnić opakowanie próżniowe, materiał rozprowadzić po nasączonej wodą nawierzchni, fugować fragmentami. Czas pracy zaprawą do 40 min. Na całym etapie prac, nawierzchnię i materiał utrzymywać w stanie zwilżonym. Zaprawę rozprowadzić raklą gumową, przy użyciu miękkiego strumienia wody (samo zagęszczenie). Pozostałe resztki zamieść  miękką miotłą skośnie do kierunku fugi, jednocześnie wygładzamy strukturę fugi. Wskazane dokładne doczyszczenie nawierzchni na końcowym etapie fugowania.
  • Po fugowaniu – Świeżo zafugowane nawierzchnie chronić przed obfitymi opadami, aż do utwardzenia materiału. W razie potrzeby nawierzchnię zabezpieczyć folią, zachowując dystans od podłoża. Narzędzia dokładnie oczyścić wodą. Pozostały materiał, wsypać luzem do pojemnika i zalać całkowicie wodą od następnego użycia. Nawierzchnia gotowa do użycia po wyczuwalnym utwardzeniu materiału 24-48h (a w temp. 0-10st.c. nawet do 72h). Obciążenie ruchem kołowym zalecane po upływie 7 dni , lub całkowitym utwardzeniu fugi.
  • Korzyści – Fuga wodoprzepuszczalna. Nawierzchnia bez luźnego piasku. Fuga odporna na mróz i sól. Kostka brukowa bez traw i chwastów. Oszczędność czasu pracy – szybkie fugowanie. Zaprawa samozagęszczalna. Czysta technologia – nie pozostawia resztek żywicy. Możliwość fugowania podczas lekkich opadów.