Koszyk

Komentarze 

0

Komentarze 

0

Zaparowane szyby: przyczyny i jak sobie z tym radzić

Jesień i zima to te pory roku, kiedy na oknach domów i mieszkań pojawiają się kropelki wody, a szyby pokrywają się parą. Nie powinniście tego lekceważyć. Trzeba sprawdzić gdzie najczęściej pojawia się woda i starać się ją jak najszybciej usunąć. Dobrze jest też wiedzieć jak zapobiegać temu zjawisku.

Para i krople wody mogą pojawić się w trzech miejscach. Na zewnątrz okien, wewnątrz mieszkania i między szybami. Pamiętajcie, że nie można tego lekceważyć, bo może to oznaczać rozszczelnienie się okien, co będzie najpewniej skutkować potrzebą ich wymiany.

Dlaczego wilgoć osadza się na oknach?

Jeżeli woda pojawia się na zewnętrznej części okien nie powinniście się tym martwić. To naturalne, zwłaszcza wiosną i latem, gdy w pobliżu domu jest dużo roślin. Na oknach osadza się wtedy rosa, a to normalne zjawisko, z którym nie musicie walczyć.

Gorzej, gdy para i krople wody pojawiają się na szybach wewnątrz domu. Może to oznaczać, że okna zostały źle zamontowane albo że wilgotność w pomieszczeniach jest zbyt duża, a to może wpływać negatywnie między innymi na zdrowie mieszkańców. W tym drugim przypadku powinniście poprawić wentylację pomieszczeń.

Para między szybami wymaga szybkiej interwencji. Najpewniej oznacza ona, że okno straciło właściwości izolacyjne i trzeba je wymienić. Zwłaszcza, że jednym z objawów będzie też wychłodzenie pomieszczeń.

Jak walczyć z para na szybach domowymi sposobami?

Jest kilka metod, które powinny pomóc. Na pewno warto kupić pochłaniacze wilgoci. Będą absorbować wodę z powietrza w mieszkaniach, gdzie jest wysokie zawilgocenie i gromadzić ją w pojemnikach. Konieczne jest też odpowiednie wietrzenie domu czy mieszkania. To też pozwoli na zmniejszenie poziomu wilgotności. Powinniście też pilnować temperatury w pomieszczeniach. Powinna być wyższa niż 18 st. C, ale nie większa niż 21 st. C. Unikajcie też suszenia prania w domu, najlepiej robić to na zewnątrz, chociaż oczywiście trudno o to jesienią czy zimą. Znajdźcie jednak takie pomieszczenie, gdzie będzie ono szkodzić najmniej – na przykład garaż czy piwnicę. Możecie też pozbyć się nadmiaru roślin.

To jednak metody doraźne. Jeżeli para i woda na Waszych oknach będzie się pojawiać coraz częściej i będzie jej coraz więcej to konieczne będzie skontaktowanie się z fachowcem, który doradzi jakie ewentualnie naprawy czy remonty są niezbędne.

Czym najlepiej czyścić okna?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do mycia szyb. Jednak nie wszystkie są skuteczne. Dlatego warto wybrać sprawdzonych sprzedawców i producentów. My polecamy dwa preparaty: Eccoton Czysta Szyba i Nanoquick Glass.

Eccoton Czysta Szyba jest uniwersalny i można go stosować do wszystkich rodzajów szyb. Oprócz domowych okien możecie go użyć do elewacji szklanych, luster i szyb samochodowych. Skutecznie usuwa codzienne zabrudzenia.

Podobnie uniwersalny jest Nanoquick Glass. Usuwa uporczywe zabrudzenia z powierzchni szklanych, okien i innych elementów z nich wykonanych. Preparat znakomicie sprawdza się we wszystkich warunkach, zarówno domowych, jak i przemysłowych. Nie zostawia smug, usuwa tłuszcz i pozostawia powierzchnię elektrostatyczną.

Jeżeli macie wątpliwości, czy te środki sprawdzą się u Was, skontaktujcie się z naszym doradcą. Podpowie Wam, jakie produkty powinniście wybrać, aby okazały się skuteczne.

0 komentarzy