Koszyk

Komentarze 

0

Komentarze 

0

Impregnowanie powierzchni – czy to się opłaca?

Oczywiście odpowiedź na tytułowe pytanie jest tylko jedna – zdecydowanie tak, opłaca się. Większość z Was wie, że impregnowanie drewna jest niezbędne, ale nie każdy orientuje się, że w ten sposób zabezpieczać powinno się też kamień, beton, szkło, fugi czy ceramikę. Dlatego postanowiliśmy wyjaśnić, dlaczego impregnowanie się opłaca. Zwłaszcza, że szybko nadejdzie wiosna, która jest najlepszą porą roku do przeprowadzenia tego typu prac.

Jeżeli zdecydujecie się na impregnowanie bruku, kamienia, betonu, ceramiki, szkła, klinkieru, gresu, gipsu czy fugi koniecznie zajrzyjcie na stronę sklepu internetowego Zafuguj.pl. Znajdziecie tam najlepsze, niezbędne do tego artykuły. Zakup na tym portalu daje gwarancję satysfakcji. I chroni przed mchami, porostami, wykwitami, które wyglądają wyjątkowo nieestetycznie.


Impregnowanie kamienia i cegły

Oczywiście z kamienia i cegieł stworzone są nie tylko elewacje. Używamy ich podczas wykańczania domów i otoczenia dosyć często. Jeżeli nie zostaną zaimpregnowane, to oprócz mchów, porostów i zacieków wodnych są narażone na mechaniczne uszkodzenia. Szczególnie podatny na uszkodzenia jest piaskowiec, który szybko traci naturalny kolor. Dlatego warto użyć impregnatora do stworzenia warstwy hydrofobowej.


Impregnowanie klinkieru, ceramiki i gresu

Wydawałoby się, że odporny na wsiąkanie wody klinkier i ceramika nie wymagają impregnowania. Niestety nie. Jest ono niezbędne, aby uchronić taką nawierzchnię przed wnikaniem brudu, utratą kolorów czy tworzeniem się nieestetycznych wykwitów. Sprzedawane przez Zafuguj.pl środki pozwalają nie tylko na impregnowanie, ale także na oczyszczenie tych nawierzchni. Chronią też ceramikę przed korozją.

Także w przypadku gresu wydaje się, że impregnowanie nie jest potrzebne ze względu na sposób jego wytwarzania. Ponieważ jest poddawany procesowi wypalania, nie jest narażony na nasiąkanie wilgocią. Impregnacja jednak pozwala na ochronienie go przed zużyciem, wnikaniem tłustych plam i powstawaniem zabrudzeń i wykwitów.


Impregnowanie szkła i fug

Zabezpieczenie niezbędne jest także dla powierzchni szklanych i fug. Dostępne na rynku środki, także w tym przypadku pozwalają nie tylko na impregnacje, ale również na oczyszczenie już uszkodzonej czy zabrudzonej nawierzchni.


Impregnowanie drewna

Z impregnowanym drewnem spotykamy się bardzo często. Jest to niezbędne w przypadku schodów, płotów, altanek czy też bujaków dla dzieci. Bez tego drewno szybko zaczyna pękaćtracić kolorywysusza się i traci połysk. Zmiany są widoczne w krótkim czasie. Inaczej niż w przypadku innych nawierzchni, w których uszkodzenia następują w dłuższym okresie i trudno je od razu zauważyć. Chociażby w przypadku podjazdów samochodowych przed domem. A kiedy już je wykryjecie często zmiany są nieodwracalne, czeka Was spory wydatek. A wydatków każdy z nas chciałby niewątpliwie uniknąć.


Impregnowanie kostki brukowej

Skoro już jesteśmy przy podjazdach, to zwykle budujemy je z kostki brukowej. Podobnie jak chodniki w ogrodzie, przed domem czy nawet całe podwórka. Warto zadbać o ich trwałość. Impregnat do kostki brukowej, w takim przypadku, jest niezbędny, jeżeli chcemy przez lata cieszyć się wyrazistym kolorem, który nie zetrze się z położonej nawierzchni. Sklep Zafuguj.pl oferuje produkty do impregnacji z najwyższej półki, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta.  Nie tylko chronią one nawierzchnię, ale także często poprawiają jej wygląd. Ich zadaniem jest ochronienie nawierzchni przed wilgocią i wnikaniu brudu w głąb powierzchni, a także zapobieganie narastaniu alg i porostów.  


Impregnowanie elewacji budynków

Tak jak już wspominaliśmy na początku, nikt nie chce by jego dom pokryty był mchami czy porostami. Dlatego koniecznie zaimpregnujcie surowiec, z którego są zbudowane: beton, tynk, płyty, cegły czy kamień naturalny. Bez tego nie tylko narażacie się na mchy i porosty, ale też na powstawanie zacieków wodnych i wykwitów. Wybierając środek do impregnacji sprawdźcie czy zapewnia on efekt perlenia, czyli skutecznie ochrania elewację.


Jeżeli szukacie odpowiedniego środka do impregnacji skontaktujcie się z doradcą sklepu internetowego Zafuguj.pl. Poradzi On Wam, jakie produkty najlepiej wybrać do zabezpieczenia interesującej Was nawierzchni.

0 komentarzy