Koszyk

Komentarze 

0

Komentarze 

0

Zalety stosowania fugi do kostki brukowej

Z pewnością każdy z nas widział choć raz w życiu, jak ze szczelin między kostką po pewnym czasie wyrastają chwasty. Dzieje się tak, ponieważ do niedawna najpopularniejszą formą uszczelniania tych miejsc było zasypanie piaskiem. Wiele osób jednak to nie zadowala i szukają sprawdzonego sposobu na pozbycie się tego nawracającego problemu. W tym artykule opowiem nieco więcej o tym, jakie możliwości daje fuga żywiczna do kostki oraz jakie są zalety fugi i jej stosowania do uszczelniania szpar.

Odpowiednie stosowanie fugi pozwala w łatwy sposób pozbyć się uciążliwego problemu, związanego z wyrastającą pomiędzy kostką trawą.

Zalety, jakie niesie za sobą fugowanie kostki brukowej

Fugowanie kostki brukowej jest coraz częściej stosowane w Polsce. Dzięki zastosowaniu odpowiednich produktów możemy w łatwy sposób pozbyć się uciążliwego problemu, związanego z wyrastającą pomiędzy kostką trawą. Dotychczas szczeliny najczęściej wypełnia się piaskiem, po pewnym czasie rośliny samosiejki znajdują w nim idealne miejsce na rozwój. Możemy oczywiście wyrywać wyrastającą trawę i chwasty, uzupełniać piasek i stosować opryski. Jednak żadne z tych rozwiązań nie usunie problemu na dłuższy czas. Pamiętajmy również, że przy myciu kostki lub podczas ulewnych deszczy piasek się wypłukuje. Wiąże się to z koniecznością uzupełniania go nawet kilka razy w roku. Fugowanie kostki brukowej pozwala na trwałe uzupełnienie szczelin, co w konsekwencji zapobiega wypłukiwaniu się piasku oraz wyrastaniu roślin. Jak widać, rozwiązanie to może przynieść wiele pozytywnych aspektów. Pamiętajmy, że korzystanie z nowoczesnych rozwiązań może być dla nas bardzo korzystne i generować oszczędności w przyszłości.

Odpowiednio zafugowana nawierzchnia ma wiele zalet. Łatwiej utrzymać ją w czystości, bez obawy o naruszenie spoin. Kostka nie porasta niechcianą roślinnością, a całość jest dużo bardziej stabilna i trwała. Fugi żywiczne do kostki, mają również wiele praktycznych zastosowań. Jeżeli jesteśmy właścicielem podjazdu ze spadkiem do garażu, to dzięki zastosowaniu tej technologii, piasek po ulewnym deszczu nie będzie zatykał nam rynny odwadniającej.

Jakie fugi wybrać do kostki brukowej?

Nawierzchnia zbudowana z kostki brukowej powinna zostać zafugowana produktem, który będzie odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak wiemy, w Polsce występują różne pory roku i zmienność temperatur jest bardzo wysoka. Fuga żywiczna do kostki brukowej powinna być elastyczna, by podczas upałów móc zwiększyć swoją objętość, a podczas mrozów zwężać się bez pękania i naderwania swoich elementów. Ważne jest również to, by wybierać produkty, które stworzą warstwę przepuszczającą wodę. Dzięki temu po deszczu na naszym podjeździe nie będą stały ogromne kałuże, a nadmiar wody wchłonie się w glebę.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto doradzić się wykonawcy. Nie bez znaczenia jest tutaj doświadczenie i wiedza związana z właściwościami poszczególnych produktów i marek. Pamiętajmy, że fugowanie kostki brukowej daje długotrwały i designerski efekt. Stosowanie tego rozwiązania jest coraz bardziej popularniejsze w Polsce i na świecie. Jeżeli zależy nam więc na tym, by nasz podjazd był bezpieczny, stabilny i trwały, to warto przemyśleć zastosowanie wysokiej jakości produktów.

0 komentarzy