Koszyk

Komentarze 

0

Komentarze 

0

W jaki sposób zaimpregnować kamień polerowany?

kostka brukowa nostalit, nostalite koło, starobruk, kostka betonowa, polbruk, pozbruk

Jeśli nie wiesz, jakie impregnaty do kamienia wybrać, doskonale się składa. Możemy Ci pomóc w wyborze najlepszego sposobu na impregnowanie kamienia stosowanego we wnętrzach, ogrodzie, na elewacji i tarasie. Warto wiedzieć, że materiał mimo swojej naturalnej struktury podlega korozji biologicznej. Problem ten wynika z chłonięcia wilgoci. 

Kamień charakteryzuje się naturalną chropowatością lub strukturyzowaną powierzchnią. W ten sposób bardzo łatwo chłonie kurz i  brud. Właśnie ze względów biologicznych naprawdę opłaca się dokonywać impregnacji powierzchni kamiennych

Jakie impregnaty do kamienia wybrać? 

Impregnaty do kamienia to produkty ogólnodostępne. Warto zwrócić uwagę, że zależy ona od kilku czynników i w zależności od tego, pokryć kamień odpowiednim impregnatem. W trakcie poszukiwania odpowiedniego produktu warto zastanowić się nad odpowiednim dopasowaniem impregnatu do miejsca zastosowania kamienia. 

Wśród zaleceń zastosowania impregnatu jest ułożenie kamienia na zewnątrz, zlokalizowanie ich w pomieszczeniach wilgotnych i miejscach narażonych na szybkie zabrudzenia. Impregnat powinniśmy zastosować do kamieni bardzo chłonnych. Z kolei produkty o znikomej wrażliwości na wilgoć nie wymagają naniesienia dodatkowej warstwy ochronnej. W przypadku kamienia łupanego, płomieniowanego lub groszkowego lepszym rozwiązaniem pozostaje pokrycie powierzchni impregnatem. W ten sposób zredukujemy ilość przylegającego do powierzchni kurzu i brudu. Oprócz tego gładkość posadzki kamiennej doprowadza do pojawienia się poślizgu, z tego względu warto zabezpieczyć wszelkiego rodzaju powierzchnie przed zabrudzeniem, ale również przed poślizgiem. 

Impregnaty do kamienia

W przypadku poszukiwania odpowiedniego sposobu impregnacji wybranego rodzaju kamienia, warto kierować się podpowiedziami i sugestiami sprzedawcy i wykonawcy. Warto skorzystać z impregnatów sprecyzowanych pod względem nasiąkliwości rodzaju kamieni. Co prawda możliwe jest znalezienie uniwersalnego impregnatu, jednak w przypadku sprawdzenia nasiąkliwości, możemy sprecyzować nasz wybór dostosowany do marmurów lub piaskowców. Przed każdym zakupem należy upewnić się, że produkt jest dostosowany do sposobu, w jakim chcemy go wykorzystać. 

Kamień naturalny a jego nasiąkliwość 

Kamień naturalny w zależności od wykorzystania różni się stopniem swojej nasiąkliwości. Do najbardziej chłonnych wilgoć skał osadowych należą skały wapienne, marmury i skały piaskowe. Ich nasiąkliwość wynosi nawet do 5 procent. 

0 komentarzy