Fuga na taras, chodnik czy podjazd?
Jakie fugi będą dobre na zewnątrz, a jakie wewnątrz domu? Jaką na przykład wybrać na taras, a jaką na podjazd, chodnik czy ścieżkę. Która wytrzyma nacisk samochodu? Wybór zależy przede wszystkim od składu chemicznego materiału. Dobór jest ważny, bo fugi są bardzo ważnym materiałem wykończeniowym. I często można usłyszeć zirytowanych właścicieli domów, gdzie zostały one źle wybrane i drażnią mieszkańców.
Zarówno lokatorzy, jak i goście, którzy przychodzą zobaczyć nasze nowe „cztery ściany” od razu zwrócą uwagę, jeżeli spoiwo zostało źle dobrane i położone. Liczy się przecież zarówno gładkość i równość fugi, czystość oraz kolor. Dlatego często szukamy glazurnika, który wykona swoje zadanie tak, by fugi wytrzymały wiele lat eksploatacji i wyglądały ciągle jak nowe. I jeszcze dodatkowo dobierze odpowiednie materiały!
Gwarancje dobrych produktów wykorzystywanych w okolicach domów, na przykład na podjazdach, chodnikach i tarasach, które możecie położyć nawet sami, daje firma Zafuguj.pl oferująca swoje produkty w Internecie.
Co wyróżnia fugi żywiczne od Zafuguj.pl?
Po pierwsze: wysoka jakość
Firma gwarantuje, że jej fugi nie rozpuszczają się pod wpływem działania wody, kwasów i paliw płynnych. Dodatkowo zapobiegają wyrastaniu chwastów, mchów, traw i powstawaniu wykwitów wapiennych.
Po drugie: estetyka
Żywiczna fuga do kamienia i fuga do granitu podkreślają naturalną barwę spoinowanej nawierzchni. Nie tworzą efektów „zacieków cementowych” na powierzchni brukowej. Fuga nie wypłukuje się i nie kruszy.
Po trzecie: trwałość
Fuga jest odporna na działanie mrozu, promieni UV i posypki solnej. Stosowanie fugi żywicznej zapobiega powstawaniu „kopców piaskowych”, które w dłuższym okresie przyczyniają się do degradacji i „zapadania się” nawierzchni.
Jaka fuga na taras, a jaka do kostki?
Firma Zafuguj.pl oferuje trzy rodzaje produktów. Wszystkie są gotowe do użycia i pakowane próżniowo. Różnią się grubością ziarna, wytrzymałością na obciążenia nawierzchni. Są pakowane w workach po 25 kilogramów. Dostępne są w czterech kolorach:
- fugi żywiczne do płyt ceramicznych i betonowych płyt tarasowych (Fuga Elastic – perłowa czerń, betonowo – szary, czerwień pustyni, śnieżnobiały), której można użyć samemu bez pomocy fachowca. Spoiwo nie brudzi nawierzchni, co pozwala na zafugowanie powierzchni kamiennych „do pełna”, co korzystnie wpływa na użytkowanie bruku. Stosowane są na chodnikach, ścieżkach i tarasach,
- fugi żywiczne do kostki granitowej i kamienia naturalnego (Fuga Classic – bazalt, piaskowy biały, piaskowy żółty, szary kamień), które także można położyć samemu bez szukania fachowca. Wszelkie zabrudzenia po spoinowaniu – pojedyncze, zaschnięte okruchy fugi można bez problemu usunąć za pomocą twardej miotły. Stosowane są na parkingach i podjazdach do posesji, chodnikach, ścieżkach i tarasach,
- Fugi żywiczne do płyt tarasowych, betonowych kostek dekoracyjnych oraz bruku klinkierowego (Fuga Special – bazalt, piaskowy biały, piaskowy żółty i szary kamień). Do zaspoinowania nawierzchni tą fugą wystarczą: gumowa rakla, miękka miotła lub paca i bieżąca woda z węża ogrodowego. Stosowane są na chodnikach, ścieżkach i tarasach.
– Oferujemy wysokiej jakości produkty do spoinowania oraz renowacji nawierzchni brukowanych, a także narzędzia i akcesoria dla Profesjonalistów – zapewnia Mateusz Jastrzębski z Zafuguj.pl
0 komentarzy