Koszyk

Komentarze 

0

Komentarze 

0

Fugi do kostki brukowej – wszystko, co powinieneś wiedzieć

pękająca kostka brukowa, spękana kostka betonowa, kostka brukowa pęka

Zabezpieczenie powierzchni, a dokładniej jej elementów przeciwko przemieszczania się nazywane jest spoinowaniem kostki brukowej. Oprócz tego fugowanie może doprowadzić do zwiększenia roli estetycznej naszej powierzchni. Przede wszystkim w przypadku podjęcia decyzji o spoinowaniu kostki, czyli jej fugowaniu warto dopasować ich sposób do możliwych do wykorzystania technologii. Dzięki nam możesz dowiedzieć się, czym dokładnie wypełnić szczeliny między kostką i jaką technologię wykorzystać, aby nasza nawierzchnia okazała się trwała i elastyczna. 

Fugi do kostki brukowej to idealne rozwiązanie, które pozwoli nam na podniesienie jej walorów estetycznych. Warto fugowanie potraktować poważnie tak, aby nasza realizacja nie okazała się niechlujna. Ostatnim krokiem w trakcie układania kostki brukowej pozostaje fugowanie, czyli wypełnienie wolnej przestrzeni pomiędzy ułożonymi kostkami. Możemy w tym celu wykorzystać piasek, jednak nie jest on trwałym surowcem i wymaga częstej renowacji. 

Z jakich względów spoinowe kostki brukowej jest ważne? 

W ten sposób za pomocą spoinowania kostki brukowej możemy zabezpieczyć elementów nawierzchni przed ich przemieszczaniem. Technologia ta pozwala na utworzenie jednolitej i mocnej płaszczyzny. Istnieje kilka sposobów na wypełnienie spoin, a sam ich dobór zależy od oczekiwań estetycznych inwestora i sposobu, w jaki zostały wykonane inne warstwy nawierzchni. 

Korzystając z naszych fug możesz cieszyć się produktami, które nie rozpuszczają się pod wpływem działania wody, kwasów i paliw płynnych. Oprócz tego możliwe jest zminimalizowanie ryzyka wyrastania trwa, mchów i chwastów, czy powstanie wykwitów wapiennych. Oprócz tego bardzo ważnym elementem jest żywiczna fuga do kamienia i fuga do granitu, które pozwalają na podkreślenie naturalnej barwy nawierzchni, którą spoinujemy. Nasze fugi nie tworzą efektu zacieków cementowych na powierzchni brukowej, a oprócz tego nie wypłukują i nie kruszą się. 

Proponowane przez naszą firmę fugi są odporne na działanie mrozu, posiadają warstwę ochronną przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i posypki solnej. Oprócz tego zastosowanie odpowiedniej fugi żywicznej pozwala na zapobieganie powstawaniu kopców piaskowych, które w dłuższym okresie czasu mogą przyczynić się do degradacji i zapadania się nawierzchni. 

0 komentarzy