Koszyk

Komentarze 

0

Komentarze 

0

Granofuga i fuga żywiczna do kostki brukowej.

kostka bazaltowa zafugowana Fugą Classic w kolorze bazaltowym

Istnieje wiele rodzajów fug, a wśród nich znajdzie się między innymi granofuga i fugi na bazie żywic. Na łamie dzisiejszego artykułu dowiesz się więcej na temat metody, jaką jest fugowanie. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszego artykułu. Jednocześnie mamy nadzieję, że odpowie on na szereg pojawiających się pytań i wątpliwości.

Czym jest granofuga?

Granofuga jest tworzywem dekoracyjnym, który powstaje z wyselekcjonowanych łamanych piasków i kruszyw, które pozwalają na doskonałe wypełnienie szczelin między kostkami brukowymi, ekologicznymi oraz wszelkiego rodzaju płytami brukowymi i tarasowymi. Za pomocą odpowiedniego wykorzystania granofugi możliwe jest uzyskanie właściwego poziomu zagęszczenia szczelin i redukcja jej wypłukiwania. Dodatkowym atutem jest bogata oferta kolorystyczna produktu, co pozwala na dokonanie idealnego dopasowania wariantu kolorystycznego do koloru kostki brukowej. Nieocenionym atutem pozostaje jego wytrzymałość mechaniczna i zoptymalizowane uziarnienie, co gwarantuje uzyskanie trwałości i stabilności nawierzchni. W przypadku wykorzystania granofugi następuje możliwość wypełnienia szczelin fugowych i zapobieganie zabrudzeń powierzchni brukowych. Rozwiązanie to powoduje, że każdy, nawet mało zaawansowany technicznie użytkownik będzie w stanie samodzielnie zaaplikować materiał. Tyle możemy powiedzieć o fugach z naszej oferty:)

Spoinowanie kostki brukowej fugami wykonanych na bazie żywic

Jednym z najczęściej obecnie wykorzystywanych rozwiązań są fugi na bazie żywic – granofugi. Ich jakość i gotowość do użycia to tylko jedne z wielu atutów, na które warto zwrócić uwagę. Fugi wykonane na bazie żywic można stosować przy układaniu kostek brukowych, płyt tarasowych, płyt z kamienia naturalnego i bruku klinkierowego na zewnątrz. Fugi na bazie żywic są rekomendowanym rozwiązaniem w przypadku szukania rozwiązań do tarasów, ścieżek w ogrodach i chodnikach przy domach. Na co zwrócić uwagę w trakcie wybrania odpowiedniej metody fugowania? Przede wszystkim na to, aby kostka brukowa nie była luźna i pozostawała czysta. Dodatkowym atutem jest odporność fug na mróz i sól. W ten sposób nie musimy się również obawiać, że nasz chodnik zarośnie niepożądaną roślinnością.

Fugi żywiczne dużych wytrzymałości

Spośród rodzajów fug żywicznych możemy wyróżnić również fugi na bazie żywic przeznaczone do przenoszenia wielkich obciążeń. Są to specjalistyczne fugi, które w większości przypadków nie znajdą zastosowania w życiu codziennym. Stosowane są głównie w przemyśle, na placach manewrowych o dużym obciążeniu – dla wojska, firm produkcyjnych. Od „cywilnej” wersji fugi, różnią się tym, że nie zawierają w swoim składzie ozdobnych kruszyw i do ich produkcji wykorzystuje się odmienną chemię. Fugę taką aplikują jedynie wykwalifikowani fachowcy, ponieważ w tym przypadku istnieje duże ryzyko trwałego zabrudzenia i uszkodzenia nawierzchni brukowanej.

0 komentarzy