Gres

Gres to prawdopodobnie jeden z najbardziej popularnych materiałów przeznaczonych na podłoże. Co ciekawe jest to materiał, który sprawdzi się idealnie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Jeśli jesteś posiadaczem gresu z pewnością wiesz, że kluczem do utrzymania go w dobrym stanie jest właściwa pielęgnacja. Choć gres z natury nie jest raczej szczególnie wymagający to należy jasno stwierdzić, że aby zachował on swój pierwotny wygląd, należy poświęcić mu trochę czasu i zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. Jak to zrobić?

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Odpowiednia pielęgnacja gresu
Choć początkowo może Ci się wydawać, że jedyne co trzeba zrobić do od czasu do czasu dokładnie umyć podłoże, to już po pewnym czasie zorientujesz się, że samo mycie to zdecydowanie za mało (zwłaszcza gdy mówimy o gresie, który jest położony na zewnątrz). Jeśli zatem zacząłeś zauważać na swoich płytkach gresowych różnego rodzaju plamy oraz inne niepożądane uszczerbki musisz wiedzieć, że są one spowodowane brakiem odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli nie zadbasz o swój gres możesz liczyć się z tym, że wkrótce drobne plamki będą przekształcać się w znacznie większe zabrudzenia, które ciężko będzie zmyć. Czy jest zatem sposób, by temu zapobiec? Oczywiście, że jest!

Jak zapobiec zniszczeniu gresu?
To pytanie najczęściej pojawia się w sytuacji, w której drobne plamy już zaczęły się pojawiać. Cóż, oczywiste jest to, że aby całkowicie uniknąć wszelkich zmian na gresie, odpowiednie działania należy wprowadzić już na samym początku (tuż po założeniu płytek). Jeśli jednak plamki już zaczęły się pojawiać nie ma na co czekać – należy jak najszybciej zakupić impregnat. Dlaczego impregnowanie gresu jest takie ważne? Gres jak każdy inny materiał, niszczy się pod wpływem używania oraz warunków atmosferycznych. Aby zapobiec takim zniszczeniom warto jest raz na jakiś czas pomalować go impregnatem, ponieważ ma on w sobie właściwości chroniące dany materiał przed wszystkimi czynnikami, które mogą negatywnie wpłynąć na jego wygląd oraz strukturę.

Czym należy się kierować wybierając impregnat?
Wybierając impregnat należy zwrócić uwagę na to czy dany środek jest przeznaczony do gresu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ każdy impregnat ma w sobie substancje, które w określony sposób wpływają na materiał, jeśli zatem wybierzesz impregnat, którego celem jest na przykład ochrona drewna, nie tylko nie wpłynie on na ochronę Twoich płytek gresowych, ale także może mieć bardzo negatywny wpływ na strukturę gresu. Aby uniknąć wszelkich nieprzyjemności związanych z taką pomyłką, warto jest dokładnie sprawdzać etykiety. W naszym sklepie dostępnych jest bardzo wiele różnych impregnatów w stu procentach przeznaczonych do pielęgnacji gresu. Wybierając jeden z naszych impregnatów masz pewność co do tego, że są one skuteczne. Dlaczego? Otóż wszystkie impregnaty oraz inne produkty, które są dostępne w naszej ofercie zostały bardzo dokładnie sprawdzone. Staramy się, by produkty, które oferujemy konsumentom były najlepszej jakości. Codziennie dbamy o to, by nie zawieść osób, które zdecydowały się na współpracę z nami. Ocena naszych klientów jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ wiemy, że najlepszą reklamą jest zadowolenie oraz uśmiech na twarzach osób, które postanowiły kupić nasze produkty. Jeśli więc jesteś zainteresowany zakupem któregoś z produktów z naszej oferty, już teraz możesz je zamówić z naszej strony internetowej. Jeśli jednak nie jesteś przekonany lub nie możesz się zdecydować pomiędzy różnymi środkami do pielęgnacji grysu, zachęcamy do dokładnej analizy naszej oferty.