Gips i fuga

Jeśli posiadasz gipsowe powierzchnie na pewno doskonale wiesz, że ich mycie oraz ogólna pielęgnacja nie jest wcale miłym zadaniem. Czyszczenie gipsowych powierzchni od zawsze było bardzo uciążliwe, każdy kto choć raz miał styczność z tego typu zadaniem z pewnością kojarzy to z niezbyt przyjemnym obowiązkiem. Jeśli należysz do tego grona osób, musisz wiedzieć, że pielęgnacja gipsu oraz fug wcale nie musi być aż tak okropna, są bowiem sposoby, które pozwolą Ci zminimalizować Twój nakład pracy.

(dalsza część tekstu na dole strony)

Gips i fuga
Show Filters

Wyświetlanie 1–12 z 19 wyników

Jak pielęgnować gips
Gips to materiał, który z natury jest niestety bardzo podatny na zabrudzenia, nikogo nie dziwi więc fakt, że bez odpowiednich zabiegów oraz środków czystości już po kilku chwilach może okazać się, że nie prezentuje się on tak jakbyś tego chciał. Zatem co należy robić by uniknąć niechcianych niespodzianek w postaci nieestetycznych plamek? Przede wszystkim warto pamiętać o regularnym myciu. Niestety jednak, mycie to dopiero początek dbania o tego typu materiał. Przejdźmy teraz do znacznie bardziej znienawidzonej części posadzki czyli do fug.

Jak dbać o fugi
W tym przypadku absolutnie nikomu nie trzeba tłumaczyć z czym wiąże się czyszczenie fug. Obecnie niemal każdy jest posiadaczem płytek w domu, a co za tym idzie każdy jest w stanie zrozumieć ile pracy oraz czasu potrzeba na to by dokładnie wyczyścić fugi. Choć nikt nie przepada za tą czynnością to niestety raz na jakiś czas, fugi trzeba po prostu dokładnie umyć i nie ma od tego odwrotu. Jeśli nie chcesz by ta czynność powtarzała się zbyt często mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Impregnacja
Impregnacja jest to idealny sposób na to by zapobiegać narastającym zabrudzeniom zarówno na fugach jak i na gipsie. Ta metoda nie tylko eliminuje konieczność tak częstego mycia materiałów, ale przede wszystkim je chroni i pozytywnie wpływa na ich kondycję. Jeśli zatem chcesz zminimalizować czas, który musisz poświęcić w mycie gipsu oraz fug, zastanów się nad wyborem dobrej jakości impregnatu.

Pozytywne właściwości impregnacji
Tak jak wspomnieliśmy, impregnacja jest to najważniejszy zabieg wpływający na jakość materiału. Jeśli nie chcesz musieć wymieniać fug co kilka lat, już teraz zainteresuj się ich odpowiednią pielęgnacją. Wbrew pozorom impregnacja nie jest wcale długa oraz monotonna – jedyne co musisz zrobić to pomalować wybrane przez Ciebie elementy odpowiednio dobranym impregnatem. To właśnie dobór impregnatu jest najważniejszy w całym tym procesie, ponieważ to w dużej mierze od jego jakości zależy to jak będzie zachowywał się dany materiał.

Jak dobrać impregnat?
Dobierając impregnat należy przede wszystkim kierować się jakością oraz działaniem, które oferuje dany produkt. Najważniejsze w procesie wyboru impregnatu jest oczywiście to czy dany środek jest przeznaczony stricte do materiału, który posiadasz. Jeśli nie, powinieneś zdecydować się na inny preparat, ponieważ źle dobrany produkt może bardzo negatywnie wpłynąć na jakość oraz stan gipsu oraz fug. Co ważne impregnacji powinny podlegać zarówno fugi jak i gips – nie można pomijać żadnego z tych materiałów.

Nasza oferta
W naszym sklepie znajdziesz wszystkie produkty, których potrzebujesz, by Twój gips oraz fugi zawsze lśniły czystości oraz świetnie się prezentowały. Mając na uwadze to, że rynek jest pełen konkurencji, jesteśmy w stanie zaoferować Ci najlepszej jakości środki, które w znacznym stopniu ułatwią Twoją pracę oraz sprawią, że Twoje materiały będą sprawne na dłużej. Jeśli zatem zainteresowaliśmy Cię swoją ofertą, zamów nasze impregnaty lub inne produkty.